понеділок, 30 листопада 2015 р.

Чи варто віддавати дитину в дитячий садочок



Для багатьох батьків питання «Чи варто віддавати дитину в дитячий сад?» На відповідному етапі розвитку чада часто стає причиною довгих суперечок. Деяким татам і мамам здається, що малюк у своєму розвитку може цілком обійтися і без відвідування дитячого садка. Але чи так це? І чи багато дає дитині виховання, отримане в дитячому садку? В першу чергу, слід враховувати, що у віці 3-4 років у дітей загострюється потреба в спілкуванні, причому не тільки з дорослими, але і зі сверсниками.

неділю, 29 листопада 2015 р.

Ігри для подолання дитячої агресії


“Пил”
Запропонуйте дитині вибити пил з подушки. Нехай малюк б’є її, кричить.

“Сніжки”
Запропонуйте дитині комкати аркуші паперу і кидати ними один в одного.

“Розтирання паперу”
Аркуш паперу тріть в кулаках, роблячи рухи, ніби ви перете одяг. Коли папір стає геть м’яким, малюйте по ньому акварельними фарбами. Малюнки будуть дуже цікавими, фарба розтечеться по зім’ятому папері різними візерунками.

понеділок, 23 листопада 2015 р.

Ранкова зарядка



Фізична активність і регулярні заняття спортом – важлива частина життя не тільки дорослої людини, але й дитини. Розвивається організм кожного малюка вимагає постійного руху, тому необхідно з раннього віку виховувати у дитини любов до спорту.
Кращий вихід досягти цієї мети – регулярно проводити зарядку вранці.

четвер, 19 листопада 2015 р.

Мовленнєві ігри та вправи з сенсомоторною діяльністю


 Ігри, спрямовані на розвиток зв’язного мовлення (мол. група).
Д/гра «Візьми іграшку».
Мета: розвивати увагу, мислення, мову розвивати спритність;слухове сприйняття дитини;удосконалювати навички складання описових розповідей.
Матеріал: іграшки.
Хід гри.

вівторок, 10 листопада 2015 р.

Як допомогти дитині швидше звикнути до дитсадка


 Батьки, які вирішили віддати дитину до дитячого садка, мають усвідомити серйозність цього кроку і для себе, і для дитини. Відірваність від рідних і близьких, від звичної домівки, зустріч з незнайомими дітьми та дорослими — усе це цілком може створити для дитини дуже серйозну стресову ситуацію.
Рекомендуємо батькам:
  Будьте готові до того, що зовсім не обов'язково дитина щодня радісно й легко ходитиме у дитячий садочок.
  Не варто звинувачувати дитину у всіх неприємностях. Це може погіршити її й без того негативний емоційний стан.
  Дитину слід заздалегідь готувати до того, що вона спілкуватиметься з іншими дорослими і дітьми. Варто відвідувати з нею дитячі парки та майданчики, привчати гратися у пісочниці з іншими дітьми, гойдатися на гойдалці тощо.

четвер, 5 листопада 2015 р.

Порівняння домашніх і диких тварин

Програмний зміст. Уточнити з дітьми ознаки домашніх тварин: живуть разом з людиною, не бояться його, використовується ним у господарстві; людина піклується про домашніх тварин - створює їм усі необхідні умови життя. Показати, що домашні тварини відрізняються від диких - вони не пристосовані самостійно жити в лісі: не можуть будувати собі гніздо, добувати корм, не можуть добре захистити себе від ворогів.
Вправляти розумові вміння дітей: пояснювати, порівнювати, доводити, робити висновки, застосовувати знання в нових ситуаціях.
Матеріал до заняття. Картини із зображенням домашніх і диких тварин, дидактична гра" Домашні і дикі тварини".
ХІД ЗАНЯТТЯ

Свято осені

 
3 листопада в приміщенні ДНЗ №2 відбулося СВЯТО ОСЕНІ.
Нарешті закінчилося спекотне літо, настала золота пора, коли можна відпочити і насолоджуватися яскравими кольорами оточуючої природи.
Свято прошло весело, дітки з великим задоволенням танцювали, водили хороводи.
Захід всім сподобався.

Портфоліо


Портфоліо Тиховської Тетяни Григорівни 
Шаблон для портфоліо ви можете знайти на цій сторінці

неділю, 1 листопада 2015 р.

Явища неживої природи


      Мета: Ознайомити дітей з явищами переходу речовин з твердого стану в рідкий (танення льоду) та з рідкого стану в твердий (замерзання води); рідини в пару, пари в рідину (лід перетворюється у воду, а вода – у пару).
      Матеріал: Куски льоду, дві пробірки, сухе горюче, розетки для перетворення води в твердий стан, білий папір, ножиці.
Хід заняття
   Діти, давайте пригадаємо, яка тепер пора року? (відповідь дітей)
   Скажіть, а чим зима відрізняється від інших пір року? (відповідь дітей)
   Чи ви любите зиму? Чому?
   А зараз послухайте віршик.
Ой, ладусі, ладки, ладки!
Із сніжку у нас оладки.
Прийде сонце – добрий гість,
І оладки всі поїсть.
   Про що розповідається у цьому вірші?