понеділок, 21 грудня 2015 р.

День Святого Миколая



ДІЙОВІ ОСОБИ:
С в я т и й  М и к о л а й
Ш е с т е р о  я н г о л і в
Я б е д а
Обладнання та реквізит: дзвоники, сувій паперу.
Підготовча робота: виготовлення костюмів янголів та святого Миколая.
Приблизний час проведення: 1 год.
Грає весела музика. Виходять янголи, у їхніх руках маленькі дзвоники.
П е р ш и й   я н г о л:
Хуртовина виє, плаче,


понеділок, 14 грудня 2015 р.

В гостях у дванадцяти місяців


Мета: учити правильно називати пори року, розповідати про їхні характерні особливості; виділяти найваж­ливіші ознаки сезонів, місяців; ознайомити дітей з назвами місяців, розповісти про походження назв місяців; розвивати кмітливість, пізнавальний інтерес, мислення, спостережливість; розвивати орієнтування в природному оточенні; заохочува­ти дітей ділитись своїми думками, міркуваннями 'з іншими; виховувати інтерес до інформації при­родничого характеру, бажання зрозуміти суть се­зонних змін, взаємозв'язків між ними.
Матеріал:   площинні зображення дівчат пір року, ілюстра­ції до казки «Дванадцять місяців», серп.
ХІД ЗАНЯТТЯ

середу, 9 грудня 2015 р.

Гра "Чомучка" для дітей 4-5 років

Мета гри: розширення словникового запасу, формування граматичного ладу мовлення, активізації комунікативних навичок дошкільнят.

Завдання:
- розширювати і активізувати словник;
учити утворювати форми знахідного, родового, давальної падежу;
- вправляти в узгодженні іменників та числівників в роді, відмінку і числі;
- вправляти у використанні родового відмінка іменників множини;
Гра може бути використана як частина НОД з/о «Мовленнєвий розвиток», для спільної діяльності з освітнім областям «Мовленнєвий розвиток» і «Пізнавальний розвиток», в індивідуальній роботі з дітьми.

понеділок, 30 листопада 2015 р.

Чи варто віддавати дитину в дитячий садочок



Для багатьох батьків питання «Чи варто віддавати дитину в дитячий сад?» На відповідному етапі розвитку чада часто стає причиною довгих суперечок. Деяким татам і мамам здається, що малюк у своєму розвитку може цілком обійтися і без відвідування дитячого садка. Але чи так це? І чи багато дає дитині виховання, отримане в дитячому садку? В першу чергу, слід враховувати, що у віці 3-4 років у дітей загострюється потреба в спілкуванні, причому не тільки з дорослими, але і зі сверсниками.

неділю, 29 листопада 2015 р.

Ігри для подолання дитячої агресії


“Пил”
Запропонуйте дитині вибити пил з подушки. Нехай малюк б’є її, кричить.

“Сніжки”
Запропонуйте дитині комкати аркуші паперу і кидати ними один в одного.

“Розтирання паперу”
Аркуш паперу тріть в кулаках, роблячи рухи, ніби ви перете одяг. Коли папір стає геть м’яким, малюйте по ньому акварельними фарбами. Малюнки будуть дуже цікавими, фарба розтечеться по зім’ятому папері різними візерунками.

понеділок, 23 листопада 2015 р.

Ранкова зарядка



Фізична активність і регулярні заняття спортом – важлива частина життя не тільки дорослої людини, але й дитини. Розвивається організм кожного малюка вимагає постійного руху, тому необхідно з раннього віку виховувати у дитини любов до спорту.
Кращий вихід досягти цієї мети – регулярно проводити зарядку вранці.

четвер, 19 листопада 2015 р.

Мовленнєві ігри та вправи з сенсомоторною діяльністю


 Ігри, спрямовані на розвиток зв’язного мовлення (мол. група).
Д/гра «Візьми іграшку».
Мета: розвивати увагу, мислення, мову розвивати спритність;слухове сприйняття дитини;удосконалювати навички складання описових розповідей.
Матеріал: іграшки.
Хід гри.

вівторок, 10 листопада 2015 р.

Як допомогти дитині швидше звикнути до дитсадка


 Батьки, які вирішили віддати дитину до дитячого садка, мають усвідомити серйозність цього кроку і для себе, і для дитини. Відірваність від рідних і близьких, від звичної домівки, зустріч з незнайомими дітьми та дорослими — усе це цілком може створити для дитини дуже серйозну стресову ситуацію.
Рекомендуємо батькам:
  Будьте готові до того, що зовсім не обов'язково дитина щодня радісно й легко ходитиме у дитячий садочок.
  Не варто звинувачувати дитину у всіх неприємностях. Це може погіршити її й без того негативний емоційний стан.
  Дитину слід заздалегідь готувати до того, що вона спілкуватиметься з іншими дорослими і дітьми. Варто відвідувати з нею дитячі парки та майданчики, привчати гратися у пісочниці з іншими дітьми, гойдатися на гойдалці тощо.

четвер, 5 листопада 2015 р.

Порівняння домашніх і диких тварин

Програмний зміст. Уточнити з дітьми ознаки домашніх тварин: живуть разом з людиною, не бояться його, використовується ним у господарстві; людина піклується про домашніх тварин - створює їм усі необхідні умови життя. Показати, що домашні тварини відрізняються від диких - вони не пристосовані самостійно жити в лісі: не можуть будувати собі гніздо, добувати корм, не можуть добре захистити себе від ворогів.
Вправляти розумові вміння дітей: пояснювати, порівнювати, доводити, робити висновки, застосовувати знання в нових ситуаціях.
Матеріал до заняття. Картини із зображенням домашніх і диких тварин, дидактична гра" Домашні і дикі тварини".
ХІД ЗАНЯТТЯ

Свято осені

 
3 листопада в приміщенні ДНЗ №2 відбулося СВЯТО ОСЕНІ.
Нарешті закінчилося спекотне літо, настала золота пора, коли можна відпочити і насолоджуватися яскравими кольорами оточуючої природи.
Свято прошло весело, дітки з великим задоволенням танцювали, водили хороводи.
Захід всім сподобався.

Портфоліо


Портфоліо Тиховської Тетяни Григорівни 
Шаблон для портфоліо ви можете знайти на цій сторінці

неділю, 1 листопада 2015 р.

Явища неживої природи


      Мета: Ознайомити дітей з явищами переходу речовин з твердого стану в рідкий (танення льоду) та з рідкого стану в твердий (замерзання води); рідини в пару, пари в рідину (лід перетворюється у воду, а вода – у пару).
      Матеріал: Куски льоду, дві пробірки, сухе горюче, розетки для перетворення води в твердий стан, білий папір, ножиці.
Хід заняття
   Діти, давайте пригадаємо, яка тепер пора року? (відповідь дітей)
   Скажіть, а чим зима відрізняється від інших пір року? (відповідь дітей)
   Чи ви любите зиму? Чому?
   А зараз послухайте віршик.
Ой, ладусі, ладки, ладки!
Із сніжку у нас оладки.
Прийде сонце – добрий гість,
І оладки всі поїсть.
   Про що розповідається у цьому вірші?

четвер, 29 жовтня 2015 р.

Про розпорядок дня


БАТЬКАМ ПРО РОЗПОРЯДОК ДНЯ

 Поки ваш малюк ще дошкільник, він не замислюється над тим, коли потрібно відпочивати, коли займатися, читати, а коли гуляти. Він постійно перебуває під доглядом дорослих, і вони самі організовують увесь день дитини.

Але пройде рік, і йому потрібно буде багато чого вирішувати самому, у нього з'являться нові нелегкі обов'язки: уроки в школі, домашні завдання, заняття в кружках, суспільні доручення, адже треба ще почитати, допомогти мамі, погуляти.

Організувати весь день дитини допоможе режим!

Корисні посилання


Дидактичні ігри з математики для дошкільнят
Дидактичні ігри з розвитку мовлення
Дидактичні ігри орієнтування в просторі
Дидактичні ігри з ознайомлення довкілля
Дидактичні ігри та вправи з навчання грамоти
Комплекси вправ для фізкультхвилинок
Ігри для розвитку творчого мислення
Пальчикові вправи
Дидактичні ігри з природознавства

Процеси мислення


Мислення – найскладніша робота для людини. Для її виконання необхідна організованість, добре розвинуті увага та пам’ять, спостережливість, працездатність.
  1. Віковий розвиток людини супроводжується розвитком типу мислення від предметно-дійового до наочно-образного і абстрактного.
  • Чи можна розвивати своє мислення ? Як стати кмітливим і розумним?
  • Рекомендації:
  • Пам’ятай відомий загальний принцип: «Бажаєш бути розумним, навчись розумно питати, уважно слухати, спокійно відповідати і припини говорити, коли вже нічого сказати».
  • Саме мислення неможливе без накопичення знань. Навчання супроводжує розвиток мислення.
  • Мислення починається з питань Чому? Як? Будь допитливим, навчись ставити питання. І обов’язково шукай відповіді на них.
  • Мислення та мова нерозривні. Неодмінна умова розвитку мислення – переказ того, що прочитав, участь у дискусіях, активне використання письмової мови.

10 порад логопеда